laboratoria przyszłośći1.jpg

Szkoła Podstawowa nr 20 im. gen. Władysława Sikorskiego w Białymstoku bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości, który realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna przeprowadzana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Projekt zakłada stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia są prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający rozwijaniu ich zainteresowań, a także odkrywaniu ukrytych talentów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 85 500zł, dzięki któremu udało się przeprowadzić metamorfozę sali 202 oraz wyposażyć ją m.in. w drukarkę 3D, nowe Photony, aparat fotograficzny z osprzętem, czy też zestawy klocków LEGO® Education SPIKE Prime. Zakupiony sprzęt zostanie wykorzystany co najmniej raz w miesiącu m.in. na lekcjach matematyki, fizyki, informatyki, jęz. angielskiego, czy też na zajęciach kreatywnych realizowanych w trzecich klasach.

Warsztaty z wykorzystaniem zestawów klocków LEGO Education SPIKE Prime, zakupionych w ramach Laboratoriów Przyszłości.