Wyniki Konkursu -"Życie i czyny generała Władysława Sikorskiego"

szkoła20-2.jpg

Konkurs „Życie i czyny generała Władysława Sikorskiego”

W dniu 6 października 2022 r. odbył się konkurs poświęcony postaci patrona Szkoły Podstawowej nr 20 – generała Władysława Sikorskiego. Na 36 uczestników konkursu czekało 25 pytań dotyczących jego biografii. Walka była wyrównana, a 6 najwyższych wyników zanotowali następujący uczniowie:

1. Jan Zadykowicz – Szkoła Podstawowa nr 10 w Białymstoku
  2. Jakub Kaliściak – Szkoła Podstawowa nr 49 w Białymstoku
  3. Kornelia Białokozowicz – Szkoła Podstawowa nr 20 w Białymstoku
  4. Jan Olesiński – Szkoła Podstawowa nr 10 w Białymstoku
  5. Jakub Sokół – Szkoła Podstawowa nr 16 w Białymstoku
  6. Antoni Jaworski – Szkoła Podstawowa nr 16 w Białymstoku

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za pochylenie się nad dorobkiem generała Władysława Sikorskiego, a wyróżnionym uczniom gratulujemy wiedzy o wybitnym Polaku.

Zapraszamy laureatów konkursu wspólnie  z opiekunami na uroczystość odsłonięcia muralu generała Sikorskiego, podczas której zostaną wręczone nagrody. Podsumowanie konkursu odbędzie się 12 października 2022 r. o godz. 12.00 na ul. Leśnej 30 w Białymstoku.

Konkurs odbył się w ramach zadania publicznego Ministerstwa Obrony Narodowej „MUR,ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO” i jest objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i Wojewody Podlaskiego.