Spotkanie z Benem Midlerem

22 kwietnia mieliśmy ogromny zaszczyt porozmawiać z "Ostatnim Białystokerem" - Benem Midlerem.

Klasa 6b długo przygotowywała się do tego spotkania. Zaczęliśmy od rozmów dotyczących II Wojny Światowej, następnie czytaliśmy fragmenty książki "Ostatni Białystoker" Pani Marta Sawicka-Danielak, aby zrozumieć choć trochę świat w jakim się znalazł Ben w 1939 roku.
Słysząc opowiadaną przez naszego gościa historię ciarki przechodziły niejednokrotnie... Nie da się opisać ile przeżyć może jeden człowiek...
To wydarzenie długo pozostanie w naszej pamięci.
Dziękujemy za poświęcony czas Pani Marcie, Panu Benowi za podzielenie się wspomnieniami, Panu Dyrektorowi za pomysł i organizację tego spotkania.

Nasz gość ma prawie 97 lat. Wstał o godzinie 7 rano, żeby spotkać się z naszymi uczniami (różnica czasu pomiędzy San Diego a Białymstokiem to 8 godzin). Na pytanie uczniów jaki jest jego przepis na długie życie w dobrej kondycji odpowiedział:

• myśl pozytywnie i patrz w przyszłość!
  • ćwicz ciało i umysł!
  • dbaj o rodzinę i z tej miłości bierz siłę!

Bierzmy przykład z Bena

Ben z uczniami klasy 6b.jpg