Laboratoria chemiczne “LABBAR”

miniatura labbar.jpg

W listopadzie uczniowie klasy IV b uczestniczyli w laboratoriach chemicznych “LABBAR” prowadzonych w Epi-Centrum Nauki w Białymstoku. Eksperyment oprócz radości i zabawy, mają ogromną wartośc edukacyjna. Rozwijają umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego i przyczyniają się do poszerzenia horyzontów myślowych młodego odkrywcy. Każdy uczeń w czasie warsztatów poczuł się jak prawdziwy naukowiec, samodzielnie i zgodnie z instrukcjami prowadzących, stworzył nowe kolory, wywoływał tęcze i zbudował wulkan. Czwartoklasiści odkryli w sobie naukowe zacięcie. Kto wie, może za kilka lat ktoś z nich zostanie doktorem chemii? Już teraz zakładając biały fartuch i okulary ochronne poczuli przedsmak przyszłej kariery.