Finał Europejskiego Quizu Finansowego

EQF miniatura.jpg

Nasi uczniowie zajęli 6 miejsce w finale Europejskiego Quizu Finansowego

W dniach 18-19 kwietnia nasi ósmoklasiści Maciej Zalesko i Franciszek Oset wzięli udział w finale Europejskiego Quizu Finansowego, który odbył się w Brukseli.  Wśród 25 zespołów, które rywalizowały w ostatnim etapie konkursu nasi reprezentanci zdobyli 6 miejsce odpowiadając poprawnie na wszystkie pytania testowe. Poza częścią konkursową była to również okazja do zwiedzenia stolicy Brukseli i poznania rówieśników z Europy. Aby dostać się do ogólnoeuropejskiego finału, zespół musiał zwyciężyć w krajowych preselekcjach, które składały się z kilku etapów. Udział w nich wzięło blisko 300 dwuosobowych zespołów ze szkół z całej Polski. Łącznie we wszystkich etapach szkolnych krajowej edycji Europejskiego Quizu Finansowego uczestniczyło ponad 4500 uczniów.

Organizatorem Konkursu w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

Maciej Zalesko i Franciszek Oset w finale Europejskiego Quizu Finansowego.jpg