Dzień liczby Pi

mural miniatura1.jpg

14 marca – DZIEŃ LICZBY PI

ŚWIĘTO MATEMATYKI W NASZEJ SZKOLE

Święto to obchodzone jest corocznie, nie bez powodu właśnie 14 marca. Datę tę wybrano z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby π, jako że „14 marca” zapisywane jest w USA  „3.14”.

Chcąc rozbudzić wyobraźnię, rozwinąć kreatywność, wspierać rozwój twórczy naszych uczniów oraz podnieść świadomość matematyki, zorganizowaliśmy w szkole wspólne świętowanie DNIA LICZBY  π. Miało ono  charakter konkursu między klasami.

Dzień ten obfitował w wiele emocji i ekscytacji, zdrową rywalizację oraz dostarczył wszystkim dużo pozytywnych wrażeń. Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą liczby π, po czym zmagali się z krótkim teścikiem uważnego słuchacza. Wyznaczali liczbę π mierząc obwody i średnice okrągłych przedmiotów a także rozwiązywali łamigłówki i rebusy z liczbą  π.

Okazało się, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.